HİZMET BİLGİLENDİRMELERİ VE SÖZLEŞMESİ

İnternet üzerinden hizmet sözleşmesi yapacağınız şirketimiz NRV Asistans Danışmanlık AŞ şirketidir.

İşbu üyelik sözleşmesi ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde Hizmet Sözleşmesinde belirtilen, hizmetlerinden faydalanabilmeniz mümkündür.

 

Hizmet alımını peşin ya da taksitli ödeme ile yaptığınızda satınalmış olduğunuz hizmete sahip olmuş olursunuz. Size verilen sipariş numarası ile www. AxeaDestek.com adresinde belirtilmiş 0850 311 59 15 No’lu Destek hattımızı takip eden 1 yıl boyunca istediğiniz zaman arayarak , ödemesini yapmış olduğunuz hizmet için randevu organize edersiniz.

 

Hizmet ekiplerin programına bağlı olarak en geç 1 ile 10 iş günü arasında verilerek tamamlanır. Sizin programınıza bağlı olarak hizmeti ertelemek isteyebilirsiniz. Bu durumda Destek Hattımızı tekrar arayarak size uyan yeni tarih için randevu ayarlaması yapmanız gerekecektir.

www.AxeaDestek.com web sitesinde ve sitede  yer alan Deste Hattı telefon numarasından ya da Canlı Destek kutusundan her türlü detayı öğrenebilir, bilgi alabilirsiniz.

İade Koşulları

İşbu sözleşme ve sözleşme kapsamı hizmetlerden caymak istemeniz halinde;hizmet almadıysanız 14 gün içerisinde cezai şart ödemeksizin ve herhangi bir gerekçe bildirmeksizin tarafımıza gönderebileceğiniz e-mail ile, iletişim formunda yazacağınız not ile yazılı olarak yahut www.AxeaDestek.com sitesinde numarası yer alan hizmet merkezi üzerinden, yapabileceğiniz bildirim ile gerçekleştirebilirsiniz.

Cayma beyanın bildirirken sipariş numaranız, iptal edilen hizmet, ödenen tutar, satın aldığınız tarihle birlikte ad,soyad, imza ve beyanda bulunduğunuz tarihi belirtmeniz gerekmektedir.

Hizmeti aldıysanız, ya da ürün sipariş edip ürünün ambalajını açtıysanız ya da 14 günlük cayma süresinin geçmesi yahut hizmetin kullanılmış olması halinde cayma hakkı kullanılamayacaktır. Şirketimiz tarafından cayma hakkının haber alınmasına müteakip 14 gün içerisinde ücret iadesi gerçekleştirilecektir.

Cayma hakkının istisnaları ise; Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler, Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler, tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler, malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler, abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler, belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler, cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerdir.

Hizmet alım başvurunuz ile beraber internetten ödeme yapmayı kabul etmiş bulunmaktasınız. Hizmet bedeli, web pos üzerinden tahsil edilmektedir. Ödeme gerçekleşmeden şirketimizin ifa yükümlülüğü başlamayacaktır. Ödemenin yapılmasını müteakip 3 (iş) Günü içerisinde satıcının ifa yükümlülüğü başlayacaktır. Bu süre içerisinde şirketimizin sözleşmeyi ifa edememesi halinde sözleşmeye feshetme ve fesih bildiriminin şirketimize ulaşmasından itibaren 14 gün içerisinde ücret iadesi tarafınıza yapılacaktır.

Hizmet ya da sunulan ürünler için ayrıca bir depozito yahut teminat talebimiz bulunmamaktadır. Herhangi bir ihtilaf yaşanması halinde öncelikle Arabuluculuk ve Sulh müessesi tatbik edilecek olup sonuç alınamaması halinde başvurulacak hukuki makam Tüketici Mahkemeleri ile Tüketici Hakem Heyetleri’dir.

Şirketimizce tarafınıza SMS, kısa mesaj anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar telefon e-posta, faks, sosyal medya ve diğer online iletişim ağları ile ticari ve elektronik iletişimler yapılabilir üyelerimize ticari elektronik iletiler gönderilebilir. Üyelerimiz arzu ettikleri  her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin (yukarıda-aşağıda) belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak veya iletilerimizde belirtilen red işlemini yaparak taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Üyenin bu husustaki açık bildirimine göre belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken işlem ve iletişimler devam eder).

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ  İÇİN İZNİNİZ

Verdiğim iletişim bilgileri ve diğer kişisel bilgilerim ile satın aldığım Hizmete dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgilerim ile ilgili olarak; gizliliklerinin korunması için lüzumlu tedbirler alınarak ve işlenmesine dair kanuni ilkelere uygun şekilde Veri Sorumlusu ve keza ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri (sosyal medya işletmecileri dahil) ve bunların belirleyeceği üçüncü kişiler/kuruluşlar tarafından, gerek yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmem için, gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, mağaza kartı, kredi kartı  ve üyelik işlemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamaları yapılması amacı ile  isim, soyisim, rumuz, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşanılan bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, her türlü ürüne ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercih, beğeniler, fatura içerikleri, cep/ev/iş telefon numarası, cihaz kodu, teknik reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri, mail adresi, şifre hariç her türlü kart bilgileri ve konum verileri gibi kişisel bilgilerimin otomatik olan/olmayan yöntemler ile temini, devralınması, yasal azami süreler aşılmamak üzere öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilmesi, depolanması, muhafazası, elde edilebilir hale getirilmesi, kullanılması, güncellenmesi, değiştirilmesi, birleştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, sınıflandırılması, açıklanması, paylaşımı, (yurt içinde-dışına) aktarılması, transferi ve sair suretler ile işlenmesi için, ilgili tüm kanuni haklarım hususunda bilgilenmiş olarak, açıkca izin (rıza-onay) veriyorum.

ELEKTRONİK TİCARİ İLETİ GÖNDERİMİ İÇİN İZNİNİZ

Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama amacıya, keza, mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik bilgilendirme, işlem ve uygulamaları için Şirketiniz Axea Destek ( NRV Asistans Danışmanlık AŞ) ’e, tarafıma SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, (cihazımda açık ise) bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermeleri için açıkca izin ve onay veriyorum.

Üyelik işleminiz tamamlandığında belirttiğiniz cep telefonuna/e-posta adresinize ” onayınız alındı” vb. bir mesaj göndereceğiz.  İstediğiniz her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, gerek söz konusu mesajda, gerek elektronik iletilerimizde  belirtilen işlemi (red) yaparak “ticari elektronik  iletişimi” durdurabilirsiniz (kanunlar gereği mümkün veya yapılmakla yükümlü olunan iletişimler devam eder).

AXEA HİZMET VE SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

EV BAKIM İŞLERİ:

Klima Bakım hizmeti; mobil, duvar tipi, salon tipi klimalara sağlanacak olup, ilgili adreste birden fazla klima olması durumunda, bir klima için ücretsiz bakım hizmeti verilecek, diğer klima için de bakım hizmetinin talep edilmesi durumunda, hizmet indirimli olarak sağlanacaktır. Klima Bakımı; Arıza Tespiti, Elektrik Kaçağı Kontrolü, Gaz Basıncı Ölçümü, İç ünite filitreleri temizliği, İç ve dış ünite plastik kasa temizliği hizmetlerinden oluşmaktadır. Bakım dışında alınacak, parça değişim, arıza giderimi..vb işlemler %30’a varan indirimlerle hizmet sağlanacaktır. Hizmet, üye yada yakınları tarafından kullanılabilir.

Kombi Bakım hizmeti; konut tipi yoğuşmalı-yoğuşmasız cihazlarda sağlanacak olup, ilgili adreste birden fazla kombi olması durumunda, bir kombi için ücretsiz bakım hizmeti verilecek, diğer kombi için de bakım hizmetinin talep edilmesi durumunda, hizmet indirimli olarak sağlanacaktır. Kombi Bakım; Arıza Tespiti, Kapak Sökülerek cihazda biriken tozların temizliği, Fan Kontrolü, Eşanjör kontrolü, Elektrik Kaçağı Kontrolü hizmetlerinden oluşmaktadır. Bakım dışında alınacak, parça değişim, arıza giderimi..vb işlemler %30’a varan indirimlerle hizmet sağlanacaktır.

Kombi & Klima Bakım hizmetlerine ilişkin özel durumlar aşağıdaki gibidir:
-Çalışmayan, kırık, demonte, arızalı cihazlara bakım hizmeti verilmez. Bakım işlemi sırasında, servis yetkilisinin arıza tespiti söz konusu olursa, arızanın büyümemesi..vb sebeplerden bakım işlemine devam edilmez. Üyenin onaylaması durumunda, servis yetkilisi; indirimli fiyatlar üzerinden arızanın tamirini gerçekleştirdikten sonra bakım hizmetini sağlar. Üyenin arızanın tamirini farklı bir servise yaptırmak istemesi durumunda, servis yetkilisi bakım işlemini yapmadan Üyenin adresinden ayrılır. Bu durumda, Üyenin bakım hizmetinden farklı bir tarihte ve arıza giderildikten sonra faydalanma hakkı saklıdır.
-Randevu talebi sırasında, cihazın mevcut bir arızanın olup olmadığı, markası, kullanım süresi, üretici firma garantisi altında olup-olmadığı..vb sorular AXEA Hizmet Hattı yetkilileri tarafından sorulacak olup, Üyenin hatalı ya da eksik bilgi vermesinden kaynaklı oluşabilecek olası memnuniyetsizlikten AXEA sorumlu olmayacaktır.
-Kombi ve Klima Bakım hizmeti cihazın kapak ünitesi açılarak yapılmaktadır. Bu sebeple, garanti kapsamındaki cihazlarda, cihazın üretici firma garantisi kapsam dışı kaldığından Bakım Hizmeti önerilmemektedir. Üyenin bu bilgiye rağmen bakım hizmetinden yararlanmak istemesi durumunda, yazılı muvafakatname vermesi durumunda hizmet sağlanacaktır.
-AXEA, cihazın herhangi bir özelliğinden veya arızasından kaynaklı olarak, hizmet vermeme hakkına sahiptir. 10 yaş ve üzeri cihazlar, Üretimi devam etmeyen cihaz ve parça arıza tamiri ve değişimi, Cihazın fiziki konumu nedeniyle servisin müdahele edemeyeceği durumlar, Farklı servis ve idari makamlar tarafından hatalı müdahelede bulunulmuş cihaz ve parçalara, hizmet verilmeme hakkı saklıdır.
-Bakımı takiben 15 gün içerisinde cihazda oluşabilecek arızalar için bakım işlemini yapan servisin tekrar yönlendirmesi sağlanır ve kontroller neticesinde arızanın bakımdan kaynaklı olduğu tespit edilirse arıza giderimi ücretsiz olarak yapılır. Arıza bildiriminin bakım işlemini takiben 15 gün içerisinde yapılmaması ve/veya ihtilaf söz konusu olan durumlarda arızanın kontrolü için eksper servis yönlendirmesi yapılır ve eksper beyanına göre devam edilir. Arızanın bakımdan kaynaklı olduğu tespit edilirse arıza giderimi AXEA anlaşmalı servisleri üzerinden ücretsiz olarak yapılır. Arızanın bakım kaynaklı olmadığı tespit edilirse üye onayı dahilinde arıza giderimi anlaşmalı servisler üzerinden indirimli olarak yapılır.

 

Petek Temizliği, peteğin içindeki suyun boşaltılıp petek içi koruma kimyasalları ile peteğin temizlendiği işlemlerdir.

Vulcanus uygulaması satınalınmış olması halinde, petek temizliği hizmetine ek olarak ekipler Vulcanus uygularlar. Ürün sizin teslim adresine gönderilir ve servis günü ekiplerimiz bu ürünün uygulamasını yaparlar. Ürünün üreticiden doğrudan size değil işlemi yapacak ekipler ile birlikte gelmesini de isteyebilirsiniz. Bunu satınalma notlarında mutlaka belirtiniz. Aksi taktirde ürün fabrikadan çıktığı gibi kapalı ve ambalajlı olarak doğrudan teslimat adresine gönderilecek, daha sonra ekiplerimiz gelip ücretsiz olarak uygulamasını yapacaklardır

 

Ev Ofis Dzefeksiyonu, bakteri ve virüslere karşı yapılan bir işlemdir. İnsana zararsız malzemeler ile en az 2 ay hijyen sağlayacak dezenfeksion işlemi yapılır.

Halı Yıkama hizmeti; makine halıları için sağlanacak olup, ilgili adreste 10 m2’den fazla halı olması durumunda, halılar evden alınacak aksi taktirde halıların yıkama fabrikasına müşteri tarafından bırakılması istenecektir.Hizmet alımı yapılmamış diğer halılar var ise bu halılara hizmet %30 indirimli sağlanacaktır. Halı Yıkama hizmeti; halıların evden teslim alınması, yıkandıktan sonra eve teslim edilmesi hizmetlerinden oluşmaktadır.

Halı Yıkama hizmetine ilişkin özel durumlar aşağıdaki gibidir:
-Randevu talebi sırasında, halının cinsi ve metrekaresi çağrı merkezi yetkilileri tarafından sorulacak olup, üyenin hatalı ya da eksik bilgi vermesinden kaynaklı oluşabilecek olası memnuniyetsizlikten AXEA sorumlu tutulamaz.
-Halı üzerinde bulunan lekelerin yıkama işlemi sonrası tamamen çıkacağına dair garanti verilmemekte, daha önce müdahale edilmiş, leke çıkarıcı, ağartıcı vb. kimyasal maddeler ile müdahale edilmiş olması durumlarında yıkama sonrası bu bölgelerden tam netice alınamamasından AXEA sorumlu tutulamaz.

Koltuk Yıkamada Yıkama yapılacak kumaşının cinsi yıkanabilir olmalıdır. Suni deri, deri, süet, nubuk, kadife, su tutmayan kumaş vb. farklı kimyasal gerektiren kumaşla döşeli koltuklar ücretsiz yıkama hizmetine dâhil değildir. Belirtilen özellikler haricindeki koltuklar için yıkama talep etmesi halinde, hizmet %30’a varan indirimlerle sağlanacaktır.

Koltuk Yıkama hizmetine ilişkin özel durumlar aşağıdaki gibidir:
Kırlentler yıkanması dâhil değildir.
Yıkama sırasında ek bir işlem ihtiyacı duyulması halinde, üyenin onayına istinaden firma yetkilisi indirimli fiyatlar üzerinden hizmeti sağlayacaktır.
Koltuk üzerinde bulunan lekelerin yıkama işlemi sonrası tamamen çıkacağına dair garanti verilmemekte, daha önce müdahale edilmiş, leke çıkarıcı, ağartıcı vb. kimyasal maddeler ile müdahale edilmiş olması durumlarında, yıkama sonrası bu bölgelerden tam netice alınamamasından AXEA sorumlu tutulamaz.
Yıkama işlemi sonrasında kurutma işlemi için üyenin, firmanın belirteceği talimatlara uyması gerekmektedir. Belirtilen talimatlara uyulmaması nedeniyle, oluşabilecek memnuniyetsizliklerden AXEA sorumlu tutulamaz.
Randevu talebi sırasında koltuğun iskelet tipi, döşeme kumaş türü, boyutları, leke durumu AXEA çağrı merkezi konut bakım yetkilileri tarafından sorulacak olup, Üyenın hatalı ya da eksik bilgi vermesinden kaynaklı oluşabilecek olası memnuniyetsizlikten AXEA sorumlu tutulamaz.

Ev Tadilat & Tamirat hizmeti %Su Tesisatı, Elektrik Tesisatı, Zemin Kaplama, Boya, Duvar Örme, Mobilya Tamiri, Alçıpan Uygulamaları, Cam ve Doğrama Uygulamaları, Ahşap Uygulamaları, Çatı ve Yalıtım Uygulamalarında, hizmet alımı sırasında yapılan işlem adedine göre sunulur %30’a varan indirim avantajından yararlanabilirsiniz.

Usta Teminlerinde  ödemesini yaparak satınaldığınız hizmet Ustanın servis ücretidir. Servis ortalama 1 saat süren ya da 3 işçilik işlemi ile tamamlanan süreçtir. Bunun uzaması, işçiliğe ek olarak malzeme kullanılması vb durumlarda ek maliyetler için fiyatlama yapılıp sunulur. Onayınıza istinaden devam edilir ya da servis son bulmuş olur.

Düşünüp daha sonra ek teklifi kabul etmeniz halinde Usta ile doğrudan iletişime geçip ek işleminizi Axea’nın sağladığı özel indirimli koşullardan işleminizi tamamlatabilirsiniz

Ürün satınalması yaptığınız durumlarda Ürününüz 3 iş günü içinde kargoya verilir aksi belirtilmediği sürece kargo ücreti bize ait olacaktır

Hizmet ve ürününüz için herhangi bir şikayetiniz olursa aynı şekilde destek merkezimizi arayarak bunu belirtiniz. Şikayet yönetim birimlerimiz konuya hemen el atacaklardır.

Hangi kişisel bilgileri ne amaçla topluyoruz

Yorumlar

Ziyaretçiler sitede yorum bıraktığında yorum formunda gösterilen verileri ve ayrıca istenmeyen yorum tespitine yardımcı olmak için ziyaretçinin IP adresi ve tarayıcı bilgisi metnini de toplarız.

E-posta adresinizden oluşturulmuş anonimleştirilmiş bir metin (hash olarak da adlandırılır) Gravatar hizmetine, servisi kullanıp kullanmadığınızı görmek için, sağlanabilir. Gravatar servisinin gizlilik politikası şu adrestedir: https://automattic.com/privacy/. Yorumunuzun onaylanmasından sonra profil resminiz yorumunuzla birlikte herkese görünür.

Ortam

Görselleri web sitesine yüklerseniz, gömülmüş konum verileri (EXIF GPS) içeren görseller yüklemekten kaçınmalısınız. Web sitesi ziyaretçileri, web sitesindeki görsellerden herhangi bir konum bilgisini indirip çıkarabilir.

İletişim formları

Çerezler

Sitemize bir yorum bırakırsanız, isminizi, e-posta adresinizi ve web sitenizi çerezlerde kaydetmeyi seçebilirsiniz. Bunlar size kolaylık sağlamak içindir, böylece başka bir yorum bıraktığınızda bilgilerinizi tekrar doldurmanız gerekmez. Bu çerezler bir yıl süresince kalır.

Eğer giriş sayfasımızı ziyaret ederseniz, tarayıcınızın çerezleri kabul edip etmediğini belirlemek için geçici bir çerez ayarlayacağız. Bu çerez hiçbir kişisel veri içermez ve tarayıcınızı kapattığınızda atılır.

Giriş yaptığınızda, giriş bilgilerinizi ve ekran görüntüleme seçiminizi kaydetmek için birkaç çerez kaydedeceğiz. Giriş çerezleri iki gün ve ekran seçenekleri çerezleri bir yıl boyunca kalır. “Beni hatırla” seçeneğini seçereniz, girişiniz iki hafta boyunca devam eder. Hesabınızdan çıkış yaparsanız, giriş çerezleri kaldırılacaktır.

Bir makaleyi düzenler veya yayınlarsanız tarayıcınıza ek bir çerez kaydedilir. Bu çerez hiçbir kişisel veri içermez ve sadece düzenlediğiniz makalenin yazı kimliğini gösterir. 1 gün sonra zaman aşımına uğrar.

Diğer sitelerden gömülen içerik

Bu sitedeki makaleler gömülü içerik (ör. videolar, görseller, makaleler, vb.) Içerebilir. Diğer web sitelerinden gömülen içerik, ziyaretçinin diğer web sitesini ziyaret etmiş gibi, tam olarak aynı şekilde davranır.

Bu web siteleri sizin hakkınızda veri toplayabilir, çerez kullanabilir, üçüncü taraf tarafından gömülmüş şeklide takip yapabilir ve bir hesabınız varsa ve bu web sitesinde oturum açtıysanız, gömülen içerikle etkleşiminizi takip etme dahil olmak üzere, bu gömülen içerikle etkileşiminizi izleyebilir.

Analiz

Verinizi kimlerle paylaşıyoruz

Verilerinizi ne kadar süre tutarız

Bir yorum bırakırsanız, yorum ve meta verileri süresiz olarak saklanır. Böylece, takip eden yorumlarınızı denetim kuyruğunda tutmak yerine otomatik olarak tanıyabilir ve onaylayabiliriz.

Web sitemize kayıt yaptıran kullanıcılar için (varsa) kullanıcı profilinde sağladıkları kişisel bilgileri de saklarız. Tüm kullanıcılar kişisel bilgilerini istedikleri zaman görebilir, düzenleyebilir veya silebilir (kullanıcı adı değiştirme hariç). Web sitesi yöneticileri de bu bilgileri görebilir ve düzenleyebilir.

Verileriniz üzerindeki haklarınız neler

Bu sitede bir hesabınız veya yorumlarınız varsa, bize sağladığınız veriler dahil olmak üzere, hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin dışa aktarılmış bir dosyasını almayı isteyebilirsiniz. Ayrıca, hakkınızda tuttuğumuz tüm kişisel verileri de silmeyi isteyebilirsiniz. Bu, idari, yasal veya güvenlik amaçlarına uymak zorunda olduğumuz hiçbir veriyi içermez.

Verinizi nereye gönderiyoruz

Ziyaretçi yorumları otomatik istenmeyen yorum algılama servisi aracılığıyla kontrol edilebilir.